2014-05-23

Delta Trans głównym sponsorem WSF 2014

Działalność firmy rozpoczęła się w roku 1989 i początkowo skupiała się na wykonywaniu transportu międzynarodowego. Kolejne lata to systematyczny rozwój i budowanie pozycji rynkowej poprzez szereg inwestycji w tabor, zaplecze techniczne oraz jakość usług, która w 1998 roku została potwierdzona pierwszym certyfikatem ISO 9002. W tym czasie wysoką pozycję w portfolio usług zajmowała obsługa celna z łączną liczbą 30 oddziałów agencji celnych zlokalizowanych na terenie całej Polski.Dużą zmianę w działalności firmy przyniósł rok 2004 i wstąpienie Polski do UE. Zmieniła się sieć oddziałów, natężenie i zakres usług. Był to czas gdy wymiana handlowa nabrała znacznego przyśpieszenia, a dostęp polskich firm usługowych do rynków Europy Zachodniej stał się łatwiejszy. Firma niemal z dnia na dzień znacznie zredukowała ilość oddziałów agencji celnych jednocześnie podwajając wielkość posiadanej floty. Wtedy również zdecydowano się na stworzenie własnego centrum logistyczno- produkcyjnego. W 2006 firma dysponowała już rozwiniętą infrastrukturą magazynową, taborem liczącym ponad 300 jednostek a także nowoczesnymi systemami informatycznymi do zarządzania logistyką i flotą.

W kolejnym roku został oddany do użytku magazyn wysokiego składowania, który powiększył dotychczasową powierzchnię magazynową do ponad 40 tys. mkw. Inwestycja została podjęta w odpowiedzi na dynamiczny rozwój usług outsourcingu logistycznego, w tym co-produkcji, co-packingu, a także innych usług o wartości dodanej, realizowanych przez Deltę.

Dziś Grupa Delta Trans posiada 7 oddziałów zlokalizowanych w Polsce południowej i zachodniej. Na terenie centrum logistycznego w Świętochłowicach dysponuje ponad 40 tysiącami m2 nowoczesnych powierzchni magazynowych i hal produkcyjnych. Flota firmy liczy ponad 400 własnych jednostek, a w port-folio klientów posiada największe koncerny międzynarodowe branży motoryzacyjnej i huty szkła. Firma znajduje się w czołówce operatorów logistycznych w Polsce i jest jedną z nielicznych firm zdolnych do zapewnienia naprawdę kompleksowej obsługi przedsiębiorstw produkcyjnych.

Wysoki poziom usług świadczonych przez Deltę jest potwierdzony certyfikatami zgodności systemu jakości firmy z normami ISO 9001: 2008, 14001:2004. Firma rokrocznie zdobywa nagrody i wyróżnienia w prestiżowych konkursach i ogólnopolskich rankingach branży TSL.