2015-03-24

Bednarek na zakończenie WSF2015

Przedstawiamy tegoroczną gwiazdę Wall Street Festival 2015. Na zakończenie dnia na dużej scenie wystąpi Bednarek. Kamil Bednarek.

Kamil Bednarek to polski wokalista reggae, kompozytor, autor tekstów i instrumentalista. W 2008 roku wraz z przyjaciółmi założył zespół "Star Guard Muffin", który zadebiutował poprzedzając występ EastWest Rockers. Rok później, po kilku wygranych przeglądach muzycznych, ukazał się debiutancki minialbum formacji "Ziemia Obiecana". 

W 2010 roku Bednarek wziął udział w trzeciej edycji programu "Mam talent!". Głosami telewidzów awansował do finału, w którym zdobył 2. miejsce.

W listopadzie razem z zespołem wydał debiutancką płytę "Szanuj". W kwietniu 2011 grupa pojechała na Jamajkę. Efektem podróży był zarejestrowany w studiu Tuff Gong w Kingston minialbum "Jamaican Trip". Tego samego roku zespół wystąpił na XLVIII Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie zaprezentował przebój Marka Grechuty "Dni, których nie znamy". 

Na początku 2012 roku wokalista wziął udział w programie telewizyjnym "Bitwa na głosy". Bednarek objął funkcję przewodniczącego szesnastoosobowej grupy wokalistów z Brzegu, wraz z którą wygrał program. Nagroda pieniężna, którą otrzymał została przeznaczona na Fundację Rozwój, wspierającą młode talenty na terenie miasta Brzeg. W czerwcu, wraz ze swoim zwycięskim chórem z programu, wystąpił na XLIX Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. 

W międzyczasie zespół Star Guard Muffin podjął decyzję o zawieszeniu działalności. Bednarek zdecydował się kontynuować działalność artystyczną z udziałem zespołu w składzie: Piotr Bielawski (gitara), Radosław Szyszkowski (instrumenty klawiszowe), Piotr Stanclik (gitara basowa) oraz Maciej Pilarz (perkusja). 28 listopada 2012 roku ukazał się pierwszy album formacji zatytułowany "Jestem...". Obecnie Bednarek prowadzi prace nad nową płytą.